Ваш кошик зараз порожній!
Google Alerts: навіщо це потрібне?
Замість передмови:
Google Alerts – досить недооцінений сервіс. У Google цей продукт знаходиться у загальному розділі та далеко не на першому місці. А тим часом деякі його функції можуть спростити роботу над розвитком вашого бізнесу.
Що таке Google Alerts?
Google Alerts (Гугл Алертс) – це автоматичні e-mail оповіщення від Google. Інструмент допомагає користувачеві за допомогою певних фільтрів налаштувати регулярні e-mail розсилки виключно за його інформацією. Кладезь всіх інформації – сам Google. Щоб отримати релевантний результат на запит, потрібно якомога конкретніше налаштувати фільтри.
Плюси:
- Безкоштовно
- Просто – налаштувати оповіщення Google Alerts можна лише за 5 хвилин
- Зручно – регулярність та формат сповіщень вибирати вам
- Всебічний результат пошуку
Обов’язково: все, що потрібно для того, щоб почати користуватися інструментом – це обліковий запис Google. Для цього просто зареєструйте gmail .
Як користуватись Google Alerts?
Адреса: https://www.google.ru/alerts
Перше, що ви бачите, це рядок пошуку. Щоб налаштувати оповіщення, згадаймо кілька операцій, які використовуються в самому Google.
- Кавички “” та знак +
У Google Alerts, як і в пошуку, для того, щоб знаходилася точна відповідність, а не новина на кожне окреме слово у фразі, потрібно брати фразу в лапки або ставити між словами + (без пропуску).
Наприклад: “SEO-Studio Казахстан” або “SEO-Studio+Казахстан”
- Мінус слова та знак –
Якщо вам необхідно знати певні новини, але без згадки якогось певного критерію, можна використовувати мінус слова.
Наприклад : “SEO-Studio – Казахстан”
- Логічне OR (або)
Допустимо, вам потрібно налаштувати оповіщення на кілька схожих подій чи новин. Це можна зробити в одному сповіщенні з використанням оператора OR (обов’язково з великої літери).
Наприклад: “SEO-Studio OR Київ”
- Будь-яке слово та знак *
Зірочка використовується замість будь-якого слова, коли потрібно постійно отримувати всю інформацію одного типу.
Наприклад: “SEO-Studio кейс *
Налаштування Google Alerts
Коли ви правильно ввели запит у пошуковий рядок, ви повинні витратити ще кілька хвилин на самі параметри видачі результату. Коли ви натиснете на “Ще параметри”, ви побачите ряд таких випадайок:
Частота надсилання
Визначте, як часто вам будуть надходити Google сповіщення на пошту. “У міру появи результатів” – щойно з’являтиметься нова інформація, то вам відразу прийде лист на пошту. Якщо ви виберете один з двох варіантів, що залишилися, то після створення RSS оповіщення, ви можете натиснути на шестерню і налаштувати точний час доставки оповіщень:
Наприклад, можна переставити на 09.00, щоб отримати всі новини за минулий день та ніч та оперативно відреагувати на них уранці.
Якщо вам зручніше отримувати всі гугл оповіщення одним листом, поставте галочку поруч зі Зведенням.
Джерела
Мови та Країна
В даному випадку “Автовибір” – це всі джерела. Інші категорії інтуїтивно зрозумілі.
Тут потрібно вибрати мову та країну. Здавалося б, очевидний фільтр, але від вибору мови та локації може повністю змінитись результат.
Кількість
“Всі результати” – все, чим багатий Google за вашим запитом. “Лише найкращі результати” – це інформація виключно від якісних і володіє гарною репутацією ресурсів.
Доставка
Це поле, в якому за умовчанням стоїть ваша поштова адреса. Після створення оповіщення, ви можете зайти в налаштування та змінити адресу.
Як і які оповіщення можна настроїти?
Ми вибрали 5 основних напрямків, де Google Alerts стане вашим інформаційним помічником. Отже, ви можете налаштувати відстеження:
- Новини про вашу компанію в інтернеті (моніторинг зворотних посилань)
Якщо ви хочете дізнатися, чи згадувалося посилання на ваш сайт на будь-якому ресурсі, використовуйте такий запит:
https://seo-studio.ua/* – site:https://seo-studio.ua/
(Поставте посилання на ваш сайт)
Якщо ви хочете бути в курсі згадок про назву компанії, створіть запит аналогічно першому:
SEO-Studio – site:https://seo-studio.ua/
(вкажіть назву та посилання на ваш сайт)
- Згадки про вашу компанію у соціальних мережах
Тут завдання трохи ускладнюється оператором OR (ми розповідали про нього раніше):
seo-studio.ua {site:facebook.com OR site:twitter.com OR site:plus.google.com OR site:vk.com}
(Додайте потрібну вам соціальну мережу в дужки)
- Плагіат
Виберіть фразу з вашого контенту та поставте в рядок (обов’язково у лапках). Ви отримаєте список сторінок, де є 100% відповідність до цієї фрази.
Так ви одноразово перевірите наявність плагіату у мережі. А якщо ви налаштуєте оповіщення, то якщо колись хтось сплагіатит ваш текст, ви відразу про це дізнаєтеся.
- Індексації нових сторінок
Як дізнатися, чи проіндексував нові сторінки вашого сайту Google? Створіть оповіщення та ви отримаєте результати в реальному часі.
- Новин конкурентів
Моніторте конкурентів – створіть такі ж оповіщення, як створили для власної компанії, але вкажіть у них сайт чи назву компанії конкурентів. Ви будете завжди в курсі, чи ваш конкурент бере участь у будь-яких маркетингових кампаніях, конференціях, чи пишуть про нього в ЗМІ.
Павло Строкаль , керівник SEO-відділу по роботі з VIP-клієнтами:
“В основному ми використовуємо Google Alerts для відстеження репутації наших клієнтів. Щодня нам надходять сповіщення про новини, відгуки, коментарі та ін. Звичайно, ми використовуємо і ручний метод пошуку нового контенту, але якщо у вас більше сотні клієнтів, потрібен автоматизований підхід, щоб не було навіть шансу упустити важливу інформацію“.
Незвичайні способи використання Google Alerts в особистих цілях
Ми розібрали, як і в яких випадках можна використовувати Google Alerts для бізнесу.
А ось ще кілька способів використовувати цей інструмент у особистих цілях, про які ви навіть не здогадувалися:
- Пошук роботи
Введіть у пошуковий рядок запит за вашою професією і ви отримаєте повідомлення з усіх агрегацій пошуку робіт якою вам зручно мовою і в будь-якій країні. Так, до речі, можна шукати нові резюме потенційних кандидатів у штат компанії.
- Пошук дешевого авіаквитка
Плануєте подорож? Ви можете налаштувати щоденні оповіщення за найкращими пропозиціями та бути в курсі всіх недорогих авіаквитків від усіх існуючих операторів.
- Хобі та особисті придбання
Збираєте колекційні речі? Чекаєте на випуск нового iPhone? – Налаштуйте оповіщення і отримуйте всі цікаві новини про предмет, що вас цікавить, на пошту.
Знаєте інші способи використання Google Alerts у бізнесі чи особистому житті? Пишіть і ми включимо їх у вибірку.
Багато інформації? Розслабтеся — введіть фразу Atari breakout у пошуковий рядок Google і натисніть пошук в картинках. Розум заслужив відпочинок 🙂