Пошукова оптимізація
Пошукова оптимізація – це приведення сайту у відповідність до рекомендацій Google, що приведе до покращення видимості сайту в пошуковій системі та зростання трафіку. Оптимізується внутрішній контент сайту – всі сторінки та службові файли, картинки та відео, забезпечується швидка та безпомилкова індексація матеріалів.
План робіт під час проведення оптимізації
Індексація
Щоб мати можливість отримувати органічний трафік з Google – ваш сайт повинен повністю потрапити до бази даних пошукової системи. Всі сторінки з корисним вмістом треба підготувати і переконатися, що вони потрапили в кеш Google, всі текстові блоки система успішно бачить і індексує. Для отримання інформації від сайту Google використовує спеціальні скануючі програми-роботи. Сайт повинен правильно віддавати інформацію роботам, для цього призначено карту сайту sitemap.xml, файл управління роботами robots.txt який має бути налаштований коректно, і не містити зайвих блокувань. Також перевіряються теги META ROBOTS всередині всіх сторінок сайту.
Структура URL-адрес сторінок
Від сторінки до сторінки робот переміщається за внутрішніми посиланнями вашого сайту, наприклад, через меню навігації.
Важливо дотримуватись правил для побудови адрес сторінок, щоб вони були ЧПУ (людино-зрозумілі URL). Такі адреси мають написання, яке не змінюється під час роботи сайту, з ними роботам зручніше працювати – їх зручніше запам’ятовувати в базі даних і легше контролювати дублювання інформації. Кожна сторінка сайту має свою URL-адресу і це однозначно ідентифікує інформаційну сутність контенту сторінки при розгляді всього сайту.
Оптимізація сторінок
Кожна сторінка сайту сприймається роботами Гугла як смислова контентна одиниця, присвячена об’єкту, який може зацікавити користувача. На сторінці користувач повинен отримати опис об’єкта, всю інформацію для ухвалення рішення, чи потрібно скористатися об’єктом, і мати можливість вчинити цю дію. Технічно потрібна інформація прописується в різні теги HTML.
- Тексти на сторінках сайту
- META-теги сторінок
- Теги заголовків
- Теги альтернативних описів картинок
- Теги управління роботами пошукових систем
- Мікророзмітка
Унікальність контенту
Прийшовши в Google для пошуку інформації, ми навряд чи очікуємо побачити десятки посилань на різні сайти, але з однаковими текстами всередині.
Тому для пошукових систем унікальність – на першому місці.
Ваш сайт не матиме шансів бути в ТОПі при використанні в наповненні сторінок матеріалами, які ви скопіювали з інших сайтів. Тому написання унікальних текстів, власна фотозйомка – це добрий шанс на отримання достатнього трафіку від Гугла.
Швидкість
Серед багатьох якісних сайтів складно зрозуміти хто гідний бути вищим, а хто нижчим у ТОПі.
Тому за інших рівних умов входить в гру банальна швидкість відкриття сторінок сайту у користувача. Якщо всі сайти хороші – Google віддасть перевагу тому, де користувачу буде комфортніше, менше очікувань, зручніша мобільна верстка.
Всі ці параметри чітко виміряються і можуть бути покращені.
Питання щодо пошукової оптимізації
Як часто потрібно робити оптимізацію?
В ідеалі оптимізація окремо взятих сторінок робиться один раз. Прописуються всі значимі теги, розміщується текст, мікророзмітка та інші елементи. Оптимізацію сайту слід розглядати як сукупність робіт з оптимізації кожної сторінки. Чим більший сайт і чим частіше з’являються нові сторінки – тим більший обсяг оптимізації.
Чи потрібні програмісти?
Якщо сайт “самопис” – то, крім програмістів, ніхто не зможе внести зміни на сайт, у тому числі необхідні для оптимізації.
Якщо ж сайт на популярній платформі, наприклад WordPress, то в більшості випадків можна використовувати SEO-плагін, за допомогою якого можна зробити більшість потрібних змін на сайті без залучення програмістів.
Окрім внутрішньої оптимізації, що можна зробити ще?
Крім внутрішньої оптимізації, можна і навіть потрібно проводити зовнішню оптимізацію. Тобто це роботи поза самим сайтом, які проводяться на інших сайтах, але позитивно впливають на ваш сайт. Зовнішня оптимізація – це Лінкбілдінг (побудова зовнішніх посилань). Чим більше інших незалежних сайтів рекомендує ваш сайт – тим більше ваш авторитет і вищі позиції в ТОПі у тих сторінок, які рекомендують.